B2B MAGAZÍN OBORU POHŘEBNICTVÍ

Spolupracujeme

Živá hudba ještě žije

Foto_G-ART

 

Umělecká agentura G-Art, jejímž majitelem je pan Zdeněk Grůza, působí na jižní Moravě v oboru smuteční hudby již patnáctým rokem. Jejím posláním je organizování profesionálních hudebníků pro hudební doprovod smutečních obřadů a poradenství při sjednávání pohřbů v aspektu smuteční hudby. Sídlo firmy je v samé centru Brna.

Co je cílem vašeho hudebního sdružení?

Zdeněk Grůza: Bojujeme za udržení a zkvalitňování živé smuteční hudby jakožto kulturního fenoménu; původní české tradice. Nabízíme živou hudbu na profesionální úrovni za příznivou cenu. Neustále rozšiřujeme hudební repertoár, tým hudebníků a jsme nakloněni novým, speciálním přáním.

Kde všude nacházíte uplatnění?

Zdeněk Grůza: Naši hudebníci doprovázejí smuteční obřady v brněnském krematoriu a dalších obřadních síních na jižní Moravě, v kostelech a na hřbitovech. Hudební uskupení čtyř, tří, dvou, a nebo jednoho hudebníka doprovází obřad v interiérech. Před síněmi (někdy ale i v nich), cestou ke hrobu a u hrobu zpravidla hraje dechová hudba. Menší ansámbly interpretují skladby nejčastěji v obsazení varhany, zpěv, housle a violoncello. „Dechovku“ dělíme dle počtu hudebníků na větší a menší. Větší dechový soubor se skládá z osmi hudebníků (dvě trubky, basová trubka, tenor, baryton, horna, tuba a buben), menší dechový kvintet z pěti hudebníků (dvě trubky, tenor, baryton a tuba).

Ptal se: -hl-
Celý rozhovor je otištěn ve druhém vydání magazínu FUNERAL QUARTAL.

Foto_G-Ar
Foto_G-Ar

QUARTAL MEDIA informuje

ÚKLID+ČIŠTĚNÍKromě čtvrtletníku FUNERAL QUARTAL, jehož vydávání bylo dočasně pozastaveno, vydává Vydavatelství MAC, spol. s r.o., redakce oborových časopisů QUARTAL MEDIA i magazín ÚKLID+ČIŠTĚNÍ, věnovaný problematice profesionálního úklidu a internetový magazín HOBBYSTRANKY.CZ, který na
svých stránkách přináší nejrůznější praktické informace, rady a zajímavosti z oblasti zájmových činností.

Zaregistrujte se a prohlížejte

Zaregistrujte se a využívejte nový, atraktivnější způsob prohlížení elektronické verze magazínu FUNERAL QUARTAL na našem webu.

Zajímavosti - Novinky

ROVNOVÁHA - nový zpravodaj z oblasti hospicové péče

APHPP vydává od dubna 2010 zpravodaj ROVNOVÁHA, který každé 2 měsíce přináší aktuální informace z hospiců v ČR a témata týkající se rozvoje hospicové paliativní péče. Zpravodaj vychází elektronicky, je ke stažení na www.asociacehospicu.cz

Pohřeb a jeho organizace

Vyšla nová verze brožurky Pohřeb a jeho organizace. Jedná se o rozšířené a aktualizované vydání úspěšné příručky pro pozůstalé, kterou vydalo MMR v květnu 2010.

 

FUNERALQ.CZ je internetový portál magazínu FUNERAL QUARTAL, který vychází jako čtvrtletník ve Vydavatelství MAC, spol. s r.o.,
redakce oborových časopisů QUARTAL MEDIA.

Adresa redakce: Na Spojce 968/7, 101 00 Praha 10 - Vršovice.

Tel. +420 226 218 862, fax: +420 226 218 865, e-mail: redakce@funeralq.cz, www.funeralq.cz