B2B MAGAZÍN OBORU POHŘEBNICTVÍ

Spolupracujeme

Zajímavosti a novinky z veletrhu Prague Fire & Security Days 2010

Návštěvníci z řad odborníků i širší veřejnosti nebyli rozhodně letošní nabídkou FS Days zklamáni

   Návštěvníci z řad odborníků i širší veřejnosti nebyli rozhodně letošní nabídkou a prezentací zklamáni a měli opět možnost nasbírat rozličné informace o zajímavých produktech či službách, prodiskutovat je s přítomnými profesionály nebo se zúčastnit řady zajímavých seminářů a přednášek. Odborné konference se orientovaly na téma Dálkový dohled k ochraně zdraví, osob a majetku a téma Facility Management.
   Společnost Camea například představila systém pro monitorování dopravy UNICAM, jež může přispět k bezpečnějším silnicím, prevenci kriminality, zklidnění dopravy i k její větší plynulosti. Česká společnost ASITA předvedla v rámci svých služeb pro informační bezpečnost novinku Secusmart pro chráněnou komunikaci v GSM sítích. Jeden z největších distributorů IP kamerových systémů v České republice firma KOUKAAM a.s. vystavovala záznamové zařízení IPCorder, jež umožňuje sledování a ukládání záznamů z IP kamer, jejich snadné vyhledávání, přehrávání nebo export. Služby z oblasti bezpečnostních technologií, ochrany osob, informací a majetku – včetně multifunkčního dohledového centra – PCO s pokrytím po celé ČR přiblížila návštěvníkům přehlídky společnost Alkom, která dlouhodobě působící na našem trhu. Novinky z oblasti zabezpečení pomocí kamerových systémů, jako je například nová IP systémová platforma Pelco Endura 2.0 a samostatné zařízení Endura Xpress představila jedna z nejvýznamnějších společností na českém trhu - Schneider Electric.

   Pro všechny prezentující se firmy 2. ročníku přehlídky Prague Fire & Security Days byla připravena nová soutěž pro nejlepší a nejzajímavější prezentované produkty a služby „FSDays AWARD“. Pro oceněné byly připraveny ceny, které navrhla a vyrobí exkluzivně pro FSDays AWARD nejstarší sklářská škola ve Střední Evropě - Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská z Kamenického Šenova.
Hlavní ceny a zvláštní ocenění odborné poroty FSDays AWARD si odnesly tyto firmy za své výrobky:

KOUKAAM a.s.
Produkt: IPCorder KNR-090. Výrobce: Koukaam a.s. Rok výroby: 2010
IPCorder KNR-090 je nezávislé a samostatné síťové nahrávací zařízení určené pro sledování a ukládání záznamů z IP kamer, jejich snadné přehrávání a export. Jde o cenově dostupné zařízení, které umožňuje ovládat až 4 kamery a videoservery současně a umí kompletně komunikovat v českém jazyce. Pro veškerou správu zařízení stačí běžný internetový prohlížeč. K IPCorderu je tedy možné snadno přistupovat i na cestách například z počítače v internetové kavárně.

ADI Global Distribution + Euroalarm
Produkt: Bezdrátový detekční systém PERIMETR LOCATOR. Výrobce: 7 MARSYAS DEVELOPMENT. Rok výroby: 2010.
Špičkový perimetrický systém přinášející unikátní kombinaci detekce (střežení různých typů oplocení, bran nebo přímo zájmových předmětů) a kontroly obchůzky strážných prostřednictvím akceleračních RFID tagů. Aplikace bezdrátových RFID technologie s životností napájení baterií min. 10 let výrazně zjednodušuje návrh a instalaci systému a minimalizuje instalační i provozní náklady.

Euroalarm
Produkt: Mobilni DVR DS_8104HMI-B. Výrobce: HIK Vision. Rok výroby: 2009
Mobilní 4 kanálový digitální videorekordér.

Euroalarm
Produkt: PBZ OxyReduct. Výrobce: Wagner GmbH. Rok výroby: 2004
Prevenční zařízení pro potlačení požáru, nehasí, ale zabraňuje vznícení. Systém neustále inertizuje atmosféru a
zabraňuje tak možnému vzniku požáru. Inovační řešení, revoluční technologie.

Hlavní město Praha (HMP)
Produkt: Městský kamerový systém (MKS). Výrobce: KH servis, a.s. Rok výroby: 2010
Klient MKS je digitální pracoviště s plnou mapovou nadstavbou, který má možnost integrovat prostřednictvím Ethernetové sítě MKS libovolný kamerový systém s rozhraním kompatibilním s MKS. Výběr kamer vč. ovládání a přístupu k záznamům je možný podle individuálních oprávnění a priorit klienta přímo v mapové nadstavbě. Klient má integrované další subsystémy jako např.: GPS, PCO, POI, sloupy VO, UMR, apod., které jsou zdrojem
dat pro další informační bezpečnostní systémy.

Schneider Electric CZ, s.r.o.
Produkt: EE500 Endura Xpress. Výrobce: Pelco by Schneider Electric. Rok výroby: 2010
Záznamové zařízení Endura XPress v sobě spojuje vysoký výkon, spolehlivost, robustní provedení a systém správy kriticky důležitých paměťových záznamů. S rychlostí nahrávání 250 Mbps je schopna zaznamenávat současně záznam např. z padesáti 3 Mpixelovýchkamer s datovým tokem 5 Mbps. Technické zařízení navržené se záměrem vyloučit místa, která se mohou stát příčinou možného selhání, a to použitím redundantních ventilátorů, napájecích zdrojů a pevných disků RAID 6 pro docílení optimální spolehlivosti. Endura XPress je kompletní integrovaná platforma, která již obsahuje licence na připojení IP kamer a software pro instalaci na klientské pracoviště pro práci s kamerovým systémem. Umožňuje připojit až 32 uživatelských stanic pro operátory, podporuje komprese MPEG-4, H.264 i ve High-profile standardu.Integrována je podpora IP kamer Pelco a přes přídavné univerzální rozhranní UDI500 i IP kamery dalších výrobců.
Text a foto: red.

QUARTAL MEDIA informuje

ÚKLID+ČIŠTĚNÍKromě čtvrtletníku FUNERAL QUARTAL, jehož vydávání bylo dočasně pozastaveno, vydává Vydavatelství MAC, spol. s r.o., redakce oborových časopisů QUARTAL MEDIA i magazín ÚKLID+ČIŠTĚNÍ, věnovaný problematice profesionálního úklidu a internetový magazín HOBBYSTRANKY.CZ, který na
svých stránkách přináší nejrůznější praktické informace, rady a zajímavosti z oblasti zájmových činností.

Zaregistrujte se a prohlížejte

Zaregistrujte se a využívejte nový, atraktivnější způsob prohlížení elektronické verze magazínu FUNERAL QUARTAL na našem webu.

Zajímavosti - Novinky

ROVNOVÁHA - nový zpravodaj z oblasti hospicové péče

APHPP vydává od dubna 2010 zpravodaj ROVNOVÁHA, který každé 2 měsíce přináší aktuální informace z hospiců v ČR a témata týkající se rozvoje hospicové paliativní péče. Zpravodaj vychází elektronicky, je ke stažení na www.asociacehospicu.cz

Pohřeb a jeho organizace

Vyšla nová verze brožurky Pohřeb a jeho organizace. Jedná se o rozšířené a aktualizované vydání úspěšné příručky pro pozůstalé, kterou vydalo MMR v květnu 2010.

 

FUNERALQ.CZ je internetový portál magazínu FUNERAL QUARTAL, který vychází jako čtvrtletník ve Vydavatelství MAC, spol. s r.o.,
redakce oborových časopisů QUARTAL MEDIA.

Adresa redakce: Na Spojce 968/7, 101 00 Praha 10 - Vršovice.

Tel. +420 226 218 862, fax: +420 226 218 865, e-mail: redakce@funeralq.cz, www.funeralq.cz