B2B MAGAZÍN OBORU POHŘEBNICTVÍ

Spolupracujeme

Vytápění bazénů teplem z krematorií se Angličanům zjevně zamlouvá

Plavecký bazén v Aldershotu má být vytápěn teplem z kremačních pecí. Zdroj: internet

Angličany zaujala myšlenka, že by bylo škoda nevyužít tepelné energie produkované krematoriem. V únoru jsme zde informovali o rozhodnutí pánů konšelů ve městě Redditchi ve střední Anglii, kteří dali zelenou návrhu na vytápění místního sportovního střediska s bazénem. Tepelná energie tam bude přicházet z místního krematoria! Přes odpor některých kruhů a části občanů v Redditchi návrh při hlasování zastupitelstva na radnici prošel a nové sportovní středisko se má otevírat na jaře příštího roku.

Čtvrt roku poté přichází prakticky totožná zpráva, tentokrát z hrabství Hampshire. Jak informoval server Orange News, také ve městě Aldershotu to vypadá tak, že i tamní plavecký bazén pravděpodobně bude vytápěn teplem z pecí krematoria.

Britská vláda totiž škrtla státní podporu ve výši 2,4 milionu liber (zhruba 65 milionů Kč) pro radu správního obvodu Rushmoore. A ta nyní hledá cestu, jak na to, aby nebylo nutné zvyšovat vstupné v místním plaveckém komplexu. Dokonce hrozilo i úplné uzavření oblíbeného místa vodních radovánek… A radní přišli na prakticky stejné řešení, jaké v únoru přijali konšelé v Redditchi.

„Žijeme ve zvláštních časech a měli bychom zvažovat všechny možnosti. A být připraveni zkusit všechno, předem žádnou variantu neodmítat,“ nechal se slyšet Eric Neal, jeden z radních obvodu Rushmore.

Navrženému řešení hraje do noty fakt, že krematorium a plavecký komplex se nacházejí v téže ulici, tedy prakticky v sousedství.
Krematorium v anglickém Redditchi. Zdroj: internet
Budova radnice v Aldershotu. Zdroj: internet

QUARTAL MEDIA informuje

ÚKLID+ČIŠTĚNÍKromě čtvrtletníku FUNERAL QUARTAL, jehož vydávání bylo dočasně pozastaveno, vydává Vydavatelství MAC, spol. s r.o., redakce oborových časopisů QUARTAL MEDIA i magazín ÚKLID+ČIŠTĚNÍ, věnovaný problematice profesionálního úklidu a internetový magazín HOBBYSTRANKY.CZ, který na
svých stránkách přináší nejrůznější praktické informace, rady a zajímavosti z oblasti zájmových činností.

Zaregistrujte se a prohlížejte

Zaregistrujte se a využívejte nový, atraktivnější způsob prohlížení elektronické verze magazínu FUNERAL QUARTAL na našem webu.

Zajímavosti - Novinky

ROVNOVÁHA - nový zpravodaj z oblasti hospicové péče

APHPP vydává od dubna 2010 zpravodaj ROVNOVÁHA, který každé 2 měsíce přináší aktuální informace z hospiců v ČR a témata týkající se rozvoje hospicové paliativní péče. Zpravodaj vychází elektronicky, je ke stažení na www.asociacehospicu.cz

Pohřeb a jeho organizace

Vyšla nová verze brožurky Pohřeb a jeho organizace. Jedná se o rozšířené a aktualizované vydání úspěšné příručky pro pozůstalé, kterou vydalo MMR v květnu 2010.

 

FUNERALQ.CZ je internetový portál magazínu FUNERAL QUARTAL, který vychází jako čtvrtletník ve Vydavatelství MAC, spol. s r.o.,
redakce oborových časopisů QUARTAL MEDIA.

Adresa redakce: Na Spojce 968/7, 101 00 Praha 10 - Vršovice.

Tel. +420 226 218 862, fax: +420 226 218 865, e-mail: redakce@funeralq.cz, www.funeralq.cz