B2B MAGAZÍN OBORU POHŘEBNICTVÍ

Spolupracujeme

Uklidili si hřbitov - s humorem, kávou i koláčky

Kostel v německé obci Bärweileru. Zdroj: internet

Celkem čtrnáct občanů obce Bärweileru v Severním Porýní-Falcku zareagovalo na výzvu starosty Hanse Gehma a počátkem února vyrazilo na místní hřbitov. S humorem a elánem se dali do práce. Ač jim kolem uší hvízdal ledový vítr a po jaře dosud nebylo ani památky, stříhali živé ploty a poctivě uklízeli.

Úklidová akce byla reprízou předchozí, která se na hřbitově konala v listopadu. Tehdy přišlo deset nadšenců. Nyní tedy čtyři přibyli, píše server allgemeine-zeitung.de.

Příchozí pracovali ve dvou skupinách. Jedna se zaměřila na úklid rodinných, druhá na zušlechtění ostatních hrobů.

Radnice dobrovolníkům zajistila pracovní náčiní – k dispozici měli mimo jiné i řetězové pily, tahač a návěs na odvoz odpadu.

Po skončení sedmihodinové dobrovolné směny, během které přišly k chuti přestávky s horkou kávou a sladkými koláči, se čtrnáctka bärweilerských dobrovolníků mohla spokojeně rozhlédnout po areálu hřbitova. Výsledky jejich práce byly patrné.

Za perfektně zastřižené živé ploty, vzorně uklizené hroby, starosta Gehm spoluobčany osobně pochválil. Ocenil i jejich pracovní tempo a nasazení.

Že by zajímavá inspirace pro pár obcí v Čechách, na Moravě či ve Slezsku? Některé hřbitovy u nás si o podobnou akci přímo říkají!

-pvd-Část bärweilerského hřbitova. Zdroj: internet

QUARTAL MEDIA informuje

ÚKLID+ČIŠTĚNÍKromě čtvrtletníku FUNERAL QUARTAL, jehož vydávání bylo dočasně pozastaveno, vydává Vydavatelství MAC, spol. s r.o., redakce oborových časopisů QUARTAL MEDIA i magazín ÚKLID+ČIŠTĚNÍ, věnovaný problematice profesionálního úklidu a internetový magazín HOBBYSTRANKY.CZ, který na
svých stránkách přináší nejrůznější praktické informace, rady a zajímavosti z oblasti zájmových činností.

Zaregistrujte se a prohlížejte

Zaregistrujte se a využívejte nový, atraktivnější způsob prohlížení elektronické verze magazínu FUNERAL QUARTAL na našem webu.

Zajímavosti - Novinky

ROVNOVÁHA - nový zpravodaj z oblasti hospicové péče

APHPP vydává od dubna 2010 zpravodaj ROVNOVÁHA, který každé 2 měsíce přináší aktuální informace z hospiců v ČR a témata týkající se rozvoje hospicové paliativní péče. Zpravodaj vychází elektronicky, je ke stažení na www.asociacehospicu.cz

Pohřeb a jeho organizace

Vyšla nová verze brožurky Pohřeb a jeho organizace. Jedná se o rozšířené a aktualizované vydání úspěšné příručky pro pozůstalé, kterou vydalo MMR v květnu 2010.

 

FUNERALQ.CZ je internetový portál magazínu FUNERAL QUARTAL, který vychází jako čtvrtletník ve Vydavatelství MAC, spol. s r.o.,
redakce oborových časopisů QUARTAL MEDIA.

Adresa redakce: Na Spojce 968/7, 101 00 Praha 10 - Vršovice.

Tel. +420 226 218 862, fax: +420 226 218 865, e-mail: redakce@funeralq.cz, www.funeralq.cz