B2B MAGAZÍN OBORU POHŘEBNICTVÍ

Spolupracujeme

Stále více lidí v Sasku musí žádat o státní příspěvek na pohřeb

Hřbitov v saském Engelsdorfu u Lipska. Zdroj: internet

Pokud se občan sousedního Německa, trvale žijící ve spolkovém státě Sasko, ocitne v situaci, kdy musí zorganizovat pohřeb svého blízkého, měl by si ze všeho nejdříve sednout nad rozpočet. Stále více lidí tu totiž v loňském roce bylo nuceno využít státní příspěvek.

Uvedl to německý internetový server dpa.de.

Jestliže v roce 2009 se v Sasku úřady sociální péče podílely na financování zhruba 2000 pohřbů, vloni už bylo takových pohřbů o šest set více. Vyplývá to z odpovědi saské vlády na interpelaci, kterou na toto téma vznesl levicový poslanec Dietmar Pellmann v zemském sněmu.

Celkově se náklady saského státu na „sociální pohřby“ v předchozím roce vyšplhaly na zhruba 3,1 milionu euro (v přepočtu cca 75 milionů Kč).
V Lipsku bylo za účelem uhrazení 658 pohřbů vynaloženo ze státní kasy na 1,1 milionu euro (asi 26,4 milionu Kč). V Drážďanech šlo o 272 „sociálních pohřbů“, což přišlo státní kasu na 380 000 euro (zhruba 9,1 milionu korun).

„S ohledem na fakt, že chudých seniorů v Sasku stále přibývá, že potřeba počítat s tím, že tato čísla se v budoucnu dále zvýší,“ konstatoval v Drážďanech výše zmíněný poslanec Dietmar Pellmann.

-pvd-Znak svobodného státu Sasko. Zdroj: internet
Poslanec saského sněmu Dietmar Pellman. Zdroj: internet

QUARTAL MEDIA informuje

ÚKLID+ČIŠTĚNÍKromě čtvrtletníku FUNERAL QUARTAL, jehož vydávání bylo dočasně pozastaveno, vydává Vydavatelství MAC, spol. s r.o., redakce oborových časopisů QUARTAL MEDIA i magazín ÚKLID+ČIŠTĚNÍ, věnovaný problematice profesionálního úklidu a internetový magazín HOBBYSTRANKY.CZ, který na
svých stránkách přináší nejrůznější praktické informace, rady a zajímavosti z oblasti zájmových činností.

Zaregistrujte se a prohlížejte

Zaregistrujte se a využívejte nový, atraktivnější způsob prohlížení elektronické verze magazínu FUNERAL QUARTAL na našem webu.

Zajímavosti - Novinky

ROVNOVÁHA - nový zpravodaj z oblasti hospicové péče

APHPP vydává od dubna 2010 zpravodaj ROVNOVÁHA, který každé 2 měsíce přináší aktuální informace z hospiců v ČR a témata týkající se rozvoje hospicové paliativní péče. Zpravodaj vychází elektronicky, je ke stažení na www.asociacehospicu.cz

Pohřeb a jeho organizace

Vyšla nová verze brožurky Pohřeb a jeho organizace. Jedná se o rozšířené a aktualizované vydání úspěšné příručky pro pozůstalé, kterou vydalo MMR v květnu 2010.

 

FUNERALQ.CZ je internetový portál magazínu FUNERAL QUARTAL, který vychází jako čtvrtletník ve Vydavatelství MAC, spol. s r.o.,
redakce oborových časopisů QUARTAL MEDIA.

Adresa redakce: Na Spojce 968/7, 101 00 Praha 10 - Vršovice.

Tel. +420 226 218 862, fax: +420 226 218 865, e-mail: redakce@funeralq.cz, www.funeralq.cz