B2B MAGAZÍN OBORU POHŘEBNICTVÍ

Spolupracujeme

Srny se vrátily na písecký lesní hřbitov, město je tam nechá

Lesní hřbitov v Písku je chloubou jihočeského města. Zdroj: ms-pisek.cz

Počátkem října loňského roku se na lesním hřbitově v jihočeském Písku sešli studenti lesnických škol, zástupci Lesů města Písku, Městských služeb Písek, Mysliveckého sdružení Háj Písek a pracovníci odboru životního prostředí MÚ Písek. Jejich cílem bylo vyhnat z takřka dvanáctihektarového areálu srnčí zvěř.

Ta žije v unikátním prostředí pohřebiště už desítky let.

Lidská rojnice se na hřbitově objevila poté, co si zásah proti srnám vymohli prostřednictvím petice někteří písečtí občané.

Akce se ovšem minula účinkem, píše nyní server denik.cz. Srnky jsou totiž už zase zpátky. A jsou snad ještě drzejší než dřív. Lidí se nebojí, neutíkají. Okusují dokonce i růže, u kterých sežraly květ a stonek přesně k místu, kde začínají trny. Nepohrdnou dokonce ani afrikány.

Město Písek nové vyhánění srnčí zvěře v dohledné době neplánuje. Stejně tak nepočítá s jejím odstřelem.

„Vyhánění zvěře bylo na popud petice a jedné skupiny obyvatel. Na druhou stranu tady jsou i lidé, kteří byli proti. Zvěř na lesním hřbitově třicet čtyřicet let byla a stejnou dobu určitě bude. Na tom by nic nezměnil ani odstřel,“ cituje server vedoucího odboru životního prostředí Městského úřadu v Písku Miroslava Šatru.

Lidé podle něj musí počítat s tím, že mají hroby na unikátním lesním hřbitově, ke kterému prostě zvěř patří.

S využitím informací serveru denik.cz - pvd
Snímek srny pořízený na píseckém lesním hřbitově. Zdroj: regiony24.cz

QUARTAL MEDIA informuje

ÚKLID+ČIŠTĚNÍKromě čtvrtletníku FUNERAL QUARTAL, jehož vydávání bylo dočasně pozastaveno, vydává Vydavatelství MAC, spol. s r.o., redakce oborových časopisů QUARTAL MEDIA i magazín ÚKLID+ČIŠTĚNÍ, věnovaný problematice profesionálního úklidu a internetový magazín HOBBYSTRANKY.CZ, který na
svých stránkách přináší nejrůznější praktické informace, rady a zajímavosti z oblasti zájmových činností.

Zaregistrujte se a prohlížejte

Zaregistrujte se a využívejte nový, atraktivnější způsob prohlížení elektronické verze magazínu FUNERAL QUARTAL na našem webu.

Zajímavosti - Novinky

ROVNOVÁHA - nový zpravodaj z oblasti hospicové péče

APHPP vydává od dubna 2010 zpravodaj ROVNOVÁHA, který každé 2 měsíce přináší aktuální informace z hospiců v ČR a témata týkající se rozvoje hospicové paliativní péče. Zpravodaj vychází elektronicky, je ke stažení na www.asociacehospicu.cz

Pohřeb a jeho organizace

Vyšla nová verze brožurky Pohřeb a jeho organizace. Jedná se o rozšířené a aktualizované vydání úspěšné příručky pro pozůstalé, kterou vydalo MMR v květnu 2010.

 

FUNERALQ.CZ je internetový portál magazínu FUNERAL QUARTAL, který vychází jako čtvrtletník ve Vydavatelství MAC, spol. s r.o.,
redakce oborových časopisů QUARTAL MEDIA.

Adresa redakce: Na Spojce 968/7, 101 00 Praha 10 - Vršovice.

Tel. +420 226 218 862, fax: +420 226 218 865, e-mail: redakce@funeralq.cz, www.funeralq.cz