B2B MAGAZÍN OBORU POHŘEBNICTVÍ

Spolupracujeme

Pohřební ústav hlavního města Prahy slouží občanům metropole už sto let

V tištěné verzi čtvrtletníku Funeral Quartal najdou čtenáři stručný průřez stoletou historií pražského Pohřebního ústavu.
Je spojena mimo jiné i se Staroměstským náměstím, kde ve svých počátcích ústav sídlil, s krematorii ve Strašnicích a v Motole, v posledních letech se do středu pozornosti dostal bývalý německý evangelický hřbitov v Praze 10.

Současnost – to je nová budova Pohřebního ústavu hlavního města Prahy v Karlíně. S přípravou její výstavby bylo započato v roce 1996. Dne 25. května proběhlo slavnostní položení základního kamene nové budovy a 31. května 1999 byla stavba dokončena. V červnu pak byla slavnostně otevřena.

Ovšem 14. srpna 2002 a v následujících dnech budova utrpěla obrovské škody během ničivé povodně, jež postihla všechny pražské čtvrti, jimiž protéká Vltava.

Více se o století Pohřebního ústavu hlavního města Prahy čtenáři dozvědí ve 3. čísle tištěného magazínu Funeral Quartal, které redakce v těchto dnech připravuje k předání do tiskárny.

-pvd-

QUARTAL MEDIA informuje

ÚKLID+ČIŠTĚNÍKromě čtvrtletníku FUNERAL QUARTAL, jehož vydávání bylo dočasně pozastaveno, vydává Vydavatelství MAC, spol. s r.o., redakce oborových časopisů QUARTAL MEDIA i magazín ÚKLID+ČIŠTĚNÍ, věnovaný problematice profesionálního úklidu a internetový magazín HOBBYSTRANKY.CZ, který na
svých stránkách přináší nejrůznější praktické informace, rady a zajímavosti z oblasti zájmových činností.

Zaregistrujte se a prohlížejte

Zaregistrujte se a využívejte nový, atraktivnější způsob prohlížení elektronické verze magazínu FUNERAL QUARTAL na našem webu.

Zajímavosti - Novinky

ROVNOVÁHA - nový zpravodaj z oblasti hospicové péče

APHPP vydává od dubna 2010 zpravodaj ROVNOVÁHA, který každé 2 měsíce přináší aktuální informace z hospiců v ČR a témata týkající se rozvoje hospicové paliativní péče. Zpravodaj vychází elektronicky, je ke stažení na www.asociacehospicu.cz

Pohřeb a jeho organizace

Vyšla nová verze brožurky Pohřeb a jeho organizace. Jedná se o rozšířené a aktualizované vydání úspěšné příručky pro pozůstalé, kterou vydalo MMR v květnu 2010.

Doporučujeme

 

FUNERALQ.CZ je internetový portál magazínu FUNERAL QUARTAL, který vychází jako čtvrtletník ve Vydavatelství MAC, spol. s r.o.,
redakce oborových časopisů QUARTAL MEDIA.

Adresa redakce: Na Spojce 968/7, 101 00 Praha 10 - Vršovice.

Tel. +420 226 218 862, fax: +420 226 218 865, e-mail: redakce@funeralq.cz, www.funeralq.cz