B2B MAGAZÍN OBORU POHŘEBNICTVÍ

Spolupracujeme

Obec Rakvice uctila památku obětí tragédie z roku 1936

Vinařská obec Rakvice se do historie naší země zapsala bohužel i tragédií školního výletu, k níž došlo 26. května 1936. Na výlet na Pálavu tehdy odjelo na osmi koňských povozech 106 dětí. Při třetím převozu spřežení s vozem a dětmi na převoznickém prámu přes rozvodněnou řeku Dyji u nedalekých Nových Mlýnů utonulo 31 dětí ve věku 10 – 11 let a kočí s koňmi.

Hlavní příčinou neštěstí byl současný převoz spřežení a dětí, neklidní koně, hluk dětí a prudký proud rozvodněné řeky. Tuto smutnou událost připomínají památník na místním hřbitově, pomník postavený T. G. Masarykem u Nových Mlýnů a také stálá expozice v obecní galerii na rakvickém náměstí.

Bližší informace o uctění památky obětí zmíněného neštěstí přinese letošní třetí číslo tištěného čtvrtletníku Funeral Quartal, které vyjde 27. září.

-pvd-

QUARTAL MEDIA informuje

ÚKLID+ČIŠTĚNÍKromě čtvrtletníku FUNERAL QUARTAL, jehož vydávání bylo dočasně pozastaveno, vydává Vydavatelství MAC, spol. s r.o., redakce oborových časopisů QUARTAL MEDIA i magazín ÚKLID+ČIŠTĚNÍ, věnovaný problematice profesionálního úklidu a internetový magazín HOBBYSTRANKY.CZ, který na
svých stránkách přináší nejrůznější praktické informace, rady a zajímavosti z oblasti zájmových činností.

Zaregistrujte se a prohlížejte

Zaregistrujte se a využívejte nový, atraktivnější způsob prohlížení elektronické verze magazínu FUNERAL QUARTAL na našem webu.

Zajímavosti - Novinky

ROVNOVÁHA - nový zpravodaj z oblasti hospicové péče

APHPP vydává od dubna 2010 zpravodaj ROVNOVÁHA, který každé 2 měsíce přináší aktuální informace z hospiců v ČR a témata týkající se rozvoje hospicové paliativní péče. Zpravodaj vychází elektronicky, je ke stažení na www.asociacehospicu.cz

Pohřeb a jeho organizace

Vyšla nová verze brožurky Pohřeb a jeho organizace. Jedná se o rozšířené a aktualizované vydání úspěšné příručky pro pozůstalé, kterou vydalo MMR v květnu 2010.

Doporučujeme

 

FUNERALQ.CZ je internetový portál magazínu FUNERAL QUARTAL, který vychází jako čtvrtletník ve Vydavatelství MAC, spol. s r.o.,
redakce oborových časopisů QUARTAL MEDIA.

Adresa redakce: Na Spojce 968/7, 101 00 Praha 10 - Vršovice.

Tel. +420 226 218 862, fax: +420 226 218 865, e-mail: redakce@funeralq.cz, www.funeralq.cz