B2B MAGAZÍN OBORU POHŘEBNICTVÍ

Spolupracujeme

Občané Znojma si na rozšíření centrálního hřbitova musejí počkat

Centrální hřbitov ve Znojmě. Zdroj: denik.cz

Zhruba třiadvacet milionů korun by mělo stát plánované rozšíření centrálního hřbitova ve Znojmě a vybudování nového přilehlého parkoviště pro pět desítek osobních vozů. Na opravy smuteční síně je potřeba asi dvanáct milionů Kč. Letos se ale obyvatelé jihomoravského města změn v tomto směru nedočkají.

Vloni je avízovalo minulé vedení znojemské radnice. Po komunálních volbách je ale leccos jinak.

„V současné době máme připravenou potřebnou dokumentaci a platné stavební povolení. Pokud budou nezbytné prostředky v rozpočtu města pro rok 2012, mohlo by se k rozšíření hřbitova přikročit již v příštím roce,“ uvedla pro server denik.cz mluvčí znojemské radnice Renáta Šimečková.

Občanů Znojma, kteří by měli zájem o získání nových míst na hlavním hřbitově u výpadovky na Brno, je dost. Zatím ale musejí trpělivě čekat. Hřbitovní správa jim tedy nabízí náhradní variantu – místa na hřbitově v městské části Louka.

Na centrálním hřbitově momentálně nelze ani pohřbívat zesnulé formou rozptylu popela. Tyto pohřby se konají jen v Louce.

Radnice hodlá v budoucnu největší městský hřbitov rozšířit o necelých tisíc míst. Nynější kapacita činí 4 600 hrobů nebo schránek pro urny.

Ve městě žije necelých 35 tisíc obyvatel. Je zde celkem devět hřbitovů – zmíněný centrální a hřbitov v Louce, dále pak pohřebiště v městských částech Přímětice, Mramotice, Hradiště, Derflice, Načeratice, Konice a Popice.

S využitím internetových zdrojů - pvd

Znojemská radnice je dominantou města. Zdroj: internet

QUARTAL MEDIA informuje

ÚKLID+ČIŠTĚNÍKromě čtvrtletníku FUNERAL QUARTAL, jehož vydávání bylo dočasně pozastaveno, vydává Vydavatelství MAC, spol. s r.o., redakce oborových časopisů QUARTAL MEDIA i magazín ÚKLID+ČIŠTĚNÍ, věnovaný problematice profesionálního úklidu a internetový magazín HOBBYSTRANKY.CZ, který na
svých stránkách přináší nejrůznější praktické informace, rady a zajímavosti z oblasti zájmových činností.

Zaregistrujte se a prohlížejte

Zaregistrujte se a využívejte nový, atraktivnější způsob prohlížení elektronické verze magazínu FUNERAL QUARTAL na našem webu.

Zajímavosti - Novinky

ROVNOVÁHA - nový zpravodaj z oblasti hospicové péče

APHPP vydává od dubna 2010 zpravodaj ROVNOVÁHA, který každé 2 měsíce přináší aktuální informace z hospiců v ČR a témata týkající se rozvoje hospicové paliativní péče. Zpravodaj vychází elektronicky, je ke stažení na www.asociacehospicu.cz

Pohřeb a jeho organizace

Vyšla nová verze brožurky Pohřeb a jeho organizace. Jedná se o rozšířené a aktualizované vydání úspěšné příručky pro pozůstalé, kterou vydalo MMR v květnu 2010.

 

FUNERALQ.CZ je internetový portál magazínu FUNERAL QUARTAL, který vychází jako čtvrtletník ve Vydavatelství MAC, spol. s r.o.,
redakce oborových časopisů QUARTAL MEDIA.

Adresa redakce: Na Spojce 968/7, 101 00 Praha 10 - Vršovice.

Tel. +420 226 218 862, fax: +420 226 218 865, e-mail: redakce@funeralq.cz, www.funeralq.cz