B2B MAGAZÍN OBORU POHŘEBNICTVÍ

Spolupracujeme

Netradiční pohřeb – jedenáct pozůstalých nosí popel z nebožtíka na krku

Vdova Vanda Howlesová. Zdroj: profimedia.com

Poté, co skončila životní pouť Brita Steva Howlese z města Peterboroughu, který zemřel po těžké nemoci ve věku 53 let, rozhodla se jeho manželka Vanda pro hodně netradiční pohřeb. Popel z nebožtíkova těla nenechala vsypat do urny a pak pohřbít, nýbrž zvolila unikátní způsob jeho uložení.

U klenotnické firmy zadala zhotovení jedenácti náhrdelníků v podobě kulatých medailonků, do nichž byl popel ze Stevova těla umístěn, takže ho nyní jeho nejbližší nosí trvale na krku. Tím si vdova, tři dcery, tři synové, tři vnoučata a přítelkyně jednoho ze synů dnes a denně připomínají památku zesnulé hlavy rodiny, píše server prozeny.blesk.cz.

Kulatý medailonek nechal navrhnout sám Steven, než v loni v srpnu zemřel na odumírání mozkových neuronů. Pro manželku dokonce ve stejném designu objednal prsten a náušnice.

Smrtelnou chorobu mu lékaři diagnostikovali už v lednu 2008. Půl roku předtím nečekaně přestal hýbat pravou rukou a jeho zdravotní stav se postupně zhoršoval. Zmíněná choroba způsobuje celkové ochrnutí a odumírání tkání. Steven od lékařů, kteří jej ošetřovali, věděl, co jej čeká, a na svou smrt se zvolna a statečně připravoval.

Na jaře 2009 už nemohl chodit, ani si sám připravit jídlo. Pohyboval se pouze na invalidním vozíku.

Manželé viděli v televizi reklamu na šperky, do kterých lze uložit popel zemřelých. Steven poté Vandě řekl, že toto je způsob, jakým by rodina po jeho smrti měla naložit s jeho popelem. Vdova jeho přání splnila.

Jedenáct náhrdelníků s medailonky rodinu Howlesových přišlo na částku, která se v přepočtu rovná 495 tisícům Kč.

S využitím informací serveru prozeny.blesk.cz - pvd


Detail náhrdelníku s medailonkem. Zdroj: profimedia.com

QUARTAL MEDIA informuje

ÚKLID+ČIŠTĚNÍKromě čtvrtletníku FUNERAL QUARTAL, jehož vydávání bylo dočasně pozastaveno, vydává Vydavatelství MAC, spol. s r.o., redakce oborových časopisů QUARTAL MEDIA i magazín ÚKLID+ČIŠTĚNÍ, věnovaný problematice profesionálního úklidu a internetový magazín HOBBYSTRANKY.CZ, který na
svých stránkách přináší nejrůznější praktické informace, rady a zajímavosti z oblasti zájmových činností.

Zaregistrujte se a prohlížejte

Zaregistrujte se a využívejte nový, atraktivnější způsob prohlížení elektronické verze magazínu FUNERAL QUARTAL na našem webu.

Zajímavosti - Novinky

ROVNOVÁHA - nový zpravodaj z oblasti hospicové péče

APHPP vydává od dubna 2010 zpravodaj ROVNOVÁHA, který každé 2 měsíce přináší aktuální informace z hospiců v ČR a témata týkající se rozvoje hospicové paliativní péče. Zpravodaj vychází elektronicky, je ke stažení na www.asociacehospicu.cz

Pohřeb a jeho organizace

Vyšla nová verze brožurky Pohřeb a jeho organizace. Jedná se o rozšířené a aktualizované vydání úspěšné příručky pro pozůstalé, kterou vydalo MMR v květnu 2010.

 

FUNERALQ.CZ je internetový portál magazínu FUNERAL QUARTAL, který vychází jako čtvrtletník ve Vydavatelství MAC, spol. s r.o.,
redakce oborových časopisů QUARTAL MEDIA.

Adresa redakce: Na Spojce 968/7, 101 00 Praha 10 - Vršovice.

Tel. +420 226 218 862, fax: +420 226 218 865, e-mail: redakce@funeralq.cz, www.funeralq.cz