B2B MAGAZÍN OBORU POHŘEBNICTVÍ

Spolupracujeme

Na varnsdorfském hřbitově padne 280 přestárlých jírovců a lip, budou se sázet nové

Kácení lípy – ilustrační foto. Zdroj: internet

Aleje z přestárlých jírovců a lip na varnsdorfském hřbitově jsou hrozbou pro návštěvníky pohřebiště. Padající větve navíc ničí i hrobová zařízení. Teď svítá na lepší časy -  radnice totiž získala dotaci, kterou investuje především do obnovy a úprav zeleně. Jejich součástí se stane i pokácení 280 starých stromů.

Ty byly v alejích podél cest vysazeny přibližně před devadesáti lety, některé o něco později, píše server denik.cz.

K řezu stromů a dalším úpravám nedocházelo v minulosti pravidelně a s náležitou péčí. Mnoho stromů se již rozlomilo nebo je poničily dřevokazné houby. Už před lety pracovníci městského odboru životního prostředí některé stromy v havarijním stavu nechali pokácet a uskutečnili opatření, která měla zabránit další devastaci dřevin. Na dlouhodobou záchranu hřbitovních alejí to však nestačilo.

Radnice podle informací zmíněného serveru nechala zpracovat dendrologické zhodnocení stavu každého stromu. Na základě odborných posudků pak přikročí k vykácení všech 280 stromů a vysazení více než 430 nových lip a jírovců. Půjde už o vzrostlejší stromky o obvodu kmínku okolo šestnácti centimetrů.

Shora zmíněnou poskytnutou dotaci může město použít jen na vymezené zásahy související s obnovou zeleně.

Peníze z vlastního rozpočtu anebo v případě úspěšné nové dotace pak radnice postupně investuje do úprav vnitřních cest a v závěrečné etapě rekonstrukce i do obnovy prostranství před kaplí a vybudování nového parkoviště.

S využitím informací serveru denik.cz - pvd
 

Jeden z přestárlých stromů, který bude vbrzku pokácen. Zdroj: denik.cz

QUARTAL MEDIA informuje

ÚKLID+ČIŠTĚNÍKromě čtvrtletníku FUNERAL QUARTAL, jehož vydávání bylo dočasně pozastaveno, vydává Vydavatelství MAC, spol. s r.o., redakce oborových časopisů QUARTAL MEDIA i magazín ÚKLID+ČIŠTĚNÍ, věnovaný problematice profesionálního úklidu a internetový magazín HOBBYSTRANKY.CZ, který na
svých stránkách přináší nejrůznější praktické informace, rady a zajímavosti z oblasti zájmových činností.

Zaregistrujte se a prohlížejte

Zaregistrujte se a využívejte nový, atraktivnější způsob prohlížení elektronické verze magazínu FUNERAL QUARTAL na našem webu.

Zajímavosti - Novinky

ROVNOVÁHA - nový zpravodaj z oblasti hospicové péče

APHPP vydává od dubna 2010 zpravodaj ROVNOVÁHA, který každé 2 měsíce přináší aktuální informace z hospiců v ČR a témata týkající se rozvoje hospicové paliativní péče. Zpravodaj vychází elektronicky, je ke stažení na www.asociacehospicu.cz

Pohřeb a jeho organizace

Vyšla nová verze brožurky Pohřeb a jeho organizace. Jedná se o rozšířené a aktualizované vydání úspěšné příručky pro pozůstalé, kterou vydalo MMR v květnu 2010.

 

FUNERALQ.CZ je internetový portál magazínu FUNERAL QUARTAL, který vychází jako čtvrtletník ve Vydavatelství MAC, spol. s r.o.,
redakce oborových časopisů QUARTAL MEDIA.

Adresa redakce: Na Spojce 968/7, 101 00 Praha 10 - Vršovice.

Tel. +420 226 218 862, fax: +420 226 218 865, e-mail: redakce@funeralq.cz, www.funeralq.cz