B2B MAGAZÍN OBORU POHŘEBNICTVÍ

Spolupracujeme

Na hřbitově se dá randit, bydlet i půjčovat knížky!

 Jakpak by se vám líbilo noční rande na tomto hřbitově? Zdroj: internet

Randit se dá ledaskde. Ovšem chorvatský hrobník Mario Kancelar tvrdí, že nejlepším místem, kde se dají balit ženy, je hřbitov.

Sedmatřicet románků začalo mezi hroby

Mezi hroby v obci Barbanština, kde Mario působí, ale i jinde na Istrijském poloostrově, kde také pracoval, se totiž seznámil celkem s 37 zástupkyněmi něžného pohlaví, s nimiž si pak následně užil intimních radovánek. Podle listu Croatian Times ho většina zmíněných žen oslovila ve chvílích, kdy kopal hrob. I dnes má sedmašedesátiletý Mario slabost pro krásnější polovinu lidstva. A jeho manželka Pavica, mimochodem třetí v pořadí, to prý prostě jen bere na vědomí.

Mají tiché sousedy

Hrobník František Jirásek s Ivanou Telenskou bydlí přímo na hřbitově v severočeském Jirkově. A ne sami – vychovávají tu hned pět dětí.

„Když jsem slyšela, že půjdeme bydlet na hřbitov, nechápala jsem. Neuměla jsem si to představit,“ vzpomínala Ivanka Telenská na první chvíle, kdy ji její přítel postavil před hotovou věc. Rychle si prý ale zvykla. Zejména ji nadchlo ticho, které tu panuje. „Máme ty nejlepší sousedy. Nikdy nedělají rámus,“ usmála se Telenská.

Zvykly si i děti. A jejich kamarádi je prý na hřbitově se zájmem navštěvují.

Bibliotéka v márnici

Márnice na hřbitově v Praze-Bohnicích slouží kromě ukládání nebožtíků před jejich pohřbením do hrobu i jako knihovna. Na okénku jsou tu totiž naskládány nejrůznější knížky, které si kdokoli z návštěvníků hřbitova může vypůjčit. Svědčí o to i dvě papírové tabulky. Na jedné se lze dočíst: Hřbitovní bibliotéka, knihy k volnému rozebrání. A na druhé za rohem zase: Nevyhazujte knihy - přineste je k nám, jiní si je rádi přečtou.

Hřbitovní knihovnu založil hrobník Karel Soukup. Před časem našel v kontejneru na hřbitovní odpad pár starých knížek. Bylo mu jich líto…

„A staří lidé zase nemají tolik peněz, aby si je mohli koupit. Tak jsem je zkusmo dal na okno a ono se to ujalo. Lidé si něco odnesou, pak zase přinesou jinou knížku. Tady se dlouho nic neohřeje. Aby na knížky nepršelo, udělal jsem jim vedle vchodu ještě polici. A nejen že si knížky půjčují, ještě se tu občas zastaví a někdy je na hřbitově docela veselo, když narazí na nějaký humoristický kousek," podotkl Karel Soukup.

S využitím internetových zdrojů – pvd

 Hrobníci se starají o hroby. Ale nejen to… Zdroj: internet

QUARTAL MEDIA informuje

ÚKLID+ČIŠTĚNÍKromě čtvrtletníku FUNERAL QUARTAL, jehož vydávání bylo dočasně pozastaveno, vydává Vydavatelství MAC, spol. s r.o., redakce oborových časopisů QUARTAL MEDIA i magazín ÚKLID+ČIŠTĚNÍ, věnovaný problematice profesionálního úklidu a internetový magazín HOBBYSTRANKY.CZ, který na
svých stránkách přináší nejrůznější praktické informace, rady a zajímavosti z oblasti zájmových činností.

Zaregistrujte se a prohlížejte

Zaregistrujte se a využívejte nový, atraktivnější způsob prohlížení elektronické verze magazínu FUNERAL QUARTAL na našem webu.

Zajímavosti - Novinky

ROVNOVÁHA - nový zpravodaj z oblasti hospicové péče

APHPP vydává od dubna 2010 zpravodaj ROVNOVÁHA, který každé 2 měsíce přináší aktuální informace z hospiců v ČR a témata týkající se rozvoje hospicové paliativní péče. Zpravodaj vychází elektronicky, je ke stažení na www.asociacehospicu.cz

Pohřeb a jeho organizace

Vyšla nová verze brožurky Pohřeb a jeho organizace. Jedná se o rozšířené a aktualizované vydání úspěšné příručky pro pozůstalé, kterou vydalo MMR v květnu 2010.

 

FUNERALQ.CZ je internetový portál magazínu FUNERAL QUARTAL, který vychází jako čtvrtletník ve Vydavatelství MAC, spol. s r.o.,
redakce oborových časopisů QUARTAL MEDIA.

Adresa redakce: Na Spojce 968/7, 101 00 Praha 10 - Vršovice.

Tel. +420 226 218 862, fax: +420 226 218 865, e-mail: redakce@funeralq.cz, www.funeralq.cz