B2B MAGAZÍN OBORU POHŘEBNICTVÍ

Spolupracujeme

Karviná: Pomůcky na úpravu hrobů, ukryté za náhrobky, končí v kontejnerech

Ilustrační foto. Zdroj: denik.cz

Správa hřbitovů v Karviné se rozhodla pro rázný krok. Její pracovníci pravidelně kontrolují prostory pohřebišť. Pokud najdou za náhrobky schované hadry na utírání hrobů, mycí prostředky, kyblíky, smetáčky a podobné předměty, nekompromisně je odnášejí do kontejnerů na odpad.

Zákaz nechávat za hrobem různé věci v Karviné platí už několik let, ovšem letos se podle správce zdejších hřbitovů Ivana Ječmínka tento nešvar projevil zřetelněji než dříve. Ukázalo se to poté, co na hřbitovech roztály poslední zbytky sněhu.

„Nejde o žádné drahé věci, většinou tam lidé nechávají hadry nebo PET láhve na zalévání,“ prohlásil Ječmínek pro server denik.cz.

Kupodivu, občané si zmíněné pomůcky nechávají za náhrobky jen na centrálních hřbitovech. Na pohřebištích v okrajových částech města se to neděje.

Argument některých obyvatel Karviné, podle nichž je nepříjemné nosit si prostředky na úklid a úpravu hrobů při každé návštěvě z domova, správce karvinských hřbitovů Ječmínek nebere.

„Lidé si tyto věci nemusí nosit s sebou, v květinových síních si mohou například konvičku, lopatku nebo kyblík půjčit, nebo mohou požádat pracovníky hřbitova, kteří jim také mohou nářadí zapůjčit,“ tvrdí Ječmínek.

Velká většina občanů podle něj opatření hřbitovní správy chápe.

S využitím informací serveru denik.cz – pvd
 Sníh přikrýval na hřbitovech spoustu předmětů ukrytých za hroby. Na snímku pohřebiště v Karviné-Dolech. Zdroj: infoportaly.cz

QUARTAL MEDIA informuje

ÚKLID+ČIŠTĚNÍKromě čtvrtletníku FUNERAL QUARTAL, jehož vydávání bylo dočasně pozastaveno, vydává Vydavatelství MAC, spol. s r.o., redakce oborových časopisů QUARTAL MEDIA i magazín ÚKLID+ČIŠTĚNÍ, věnovaný problematice profesionálního úklidu a internetový magazín HOBBYSTRANKY.CZ, který na
svých stránkách přináší nejrůznější praktické informace, rady a zajímavosti z oblasti zájmových činností.

Zaregistrujte se a prohlížejte

Zaregistrujte se a využívejte nový, atraktivnější způsob prohlížení elektronické verze magazínu FUNERAL QUARTAL na našem webu.

Zajímavosti - Novinky

ROVNOVÁHA - nový zpravodaj z oblasti hospicové péče

APHPP vydává od dubna 2010 zpravodaj ROVNOVÁHA, který každé 2 měsíce přináší aktuální informace z hospiců v ČR a témata týkající se rozvoje hospicové paliativní péče. Zpravodaj vychází elektronicky, je ke stažení na www.asociacehospicu.cz

Pohřeb a jeho organizace

Vyšla nová verze brožurky Pohřeb a jeho organizace. Jedná se o rozšířené a aktualizované vydání úspěšné příručky pro pozůstalé, kterou vydalo MMR v květnu 2010.

 

FUNERALQ.CZ je internetový portál magazínu FUNERAL QUARTAL, který vychází jako čtvrtletník ve Vydavatelství MAC, spol. s r.o.,
redakce oborových časopisů QUARTAL MEDIA.

Adresa redakce: Na Spojce 968/7, 101 00 Praha 10 - Vršovice.

Tel. +420 226 218 862, fax: +420 226 218 865, e-mail: redakce@funeralq.cz, www.funeralq.cz