B2B MAGAZÍN OBORU POHŘEBNICTVÍ

Spolupracujeme

Kalifornský hřbitov umožňuje rozloučení s nebožtíkem bez vystoupení z auta

Hřbitov v kalifornském městě Comptonu nabízí netradiční službu – rozloučení se zesnulým přímo z osobního vozu. Zdroj: internet

Chtěli byste se rozloučit se svým blízkým zesnulým, aniž byste přitom museli vystoupit ze svého vozu? Přesně takovou možnost nabízí pozůstalým Peggy Scottová Adamsová, provozovatelka hřbitova nesoucího jméno jejího zesnulého manžela Roberta Lee Adamse v kalifornském městě Comptonu.

Stačí, když projedete kolem zasklené vitríny s nebožtíkem, podobně jako kdybyste si třeba z vozu kupovali rychlé občerstvení.

Jak informoval deník The Los Angeles Times, jde o jediný takový hřbitov v jižní Kalifornii. Další jsou v Chicagu nebo ve státě Louisiana.

„Je to jedinečný rys, který nás odlišuje od ostatních pohřebních ústavů. Můžete sem přijet po práci, nemusíte řešit parkování, kondolenční knihu můžete podepsat venku a rodina ví, že jste jí projevili úctu. Je to pohodlné,“ vysvětlila listu Scottová Adamsová.

Deník navíc podotkl, že jde o rychlý způsob, jak se v Comptonu rozloučit se známými osobnostmi. Handicapovaní lidé kolem vitríny mohou jednoduše projet na kolečkovém křesle. Snadné rozloučení se zesnulým vítají také ti, kdo mají problém vstupovat do pohřebního ústavu.

V 80. letech minulého století si tuto službu oblíbili členové místních znepřátelených gangů, které vedly krvavou válku. Kvůli několika přestřelkám na pohřbech se báli chodit za hřbitov. Možnost rozloučit se s padlými mafiány rovnou z auta proto uvítali. Sklo vitríny, ve které jsou zesnulí vystaveni, je neprůstřelné.

Nedávno byla takto vystavena zesnulá dlouholetá radní města Comptonu Bernice Woodsová. „Moje matka žila pro místní komunitu. Znamenala mnoho pro hodně lidí. Je tak patřičné a správné, že ji lze takto vidět,“ řekl tehdy její syn Gregory.

S využitím informací serveru ceskenoviny.cz - pvdQUARTAL MEDIA informuje

ÚKLID+ČIŠTĚNÍKromě čtvrtletníku FUNERAL QUARTAL, jehož vydávání bylo dočasně pozastaveno, vydává Vydavatelství MAC, spol. s r.o., redakce oborových časopisů QUARTAL MEDIA i magazín ÚKLID+ČIŠTĚNÍ, věnovaný problematice profesionálního úklidu a internetový magazín HOBBYSTRANKY.CZ, který na
svých stránkách přináší nejrůznější praktické informace, rady a zajímavosti z oblasti zájmových činností.

Zaregistrujte se a prohlížejte

Zaregistrujte se a využívejte nový, atraktivnější způsob prohlížení elektronické verze magazínu FUNERAL QUARTAL na našem webu.

Zajímavosti - Novinky

ROVNOVÁHA - nový zpravodaj z oblasti hospicové péče

APHPP vydává od dubna 2010 zpravodaj ROVNOVÁHA, který každé 2 měsíce přináší aktuální informace z hospiců v ČR a témata týkající se rozvoje hospicové paliativní péče. Zpravodaj vychází elektronicky, je ke stažení na www.asociacehospicu.cz

Pohřeb a jeho organizace

Vyšla nová verze brožurky Pohřeb a jeho organizace. Jedná se o rozšířené a aktualizované vydání úspěšné příručky pro pozůstalé, kterou vydalo MMR v květnu 2010.

 

FUNERALQ.CZ je internetový portál magazínu FUNERAL QUARTAL, který vychází jako čtvrtletník ve Vydavatelství MAC, spol. s r.o.,
redakce oborových časopisů QUARTAL MEDIA.

Adresa redakce: Na Spojce 968/7, 101 00 Praha 10 - Vršovice.

Tel. +420 226 218 862, fax: +420 226 218 865, e-mail: redakce@funeralq.cz, www.funeralq.cz