B2B MAGAZÍN OBORU POHŘEBNICTVÍ

Spolupracujeme

Jediné krematorium zvířat v celé ČR najdeme v Brně

Krematorium zvířat v Brně je jediné na území ČR. Zdroj: Krematorium zvířat Brno s. r. o.

Každého chovatele či majitele zvířat potká jednou ta nejtěžší chvíle v jejich soužití. Tou je poslední rozloučení….

„I kdybychom se snažili sebevíc, je životní cesta našich pejsků a kočiček  kratší než ta naše. Je mnoho majitelů zvířat, kteří nechají jejich tělíčka ve veterinárních ordinacích nebo na veterinárních klinikách. Bez rozdílu, jestli to byl šampión, nebo jen kříženec, byť jim za svého života zvíře dalo spoustu oddanosti, věrnosti, radosti a lásky. Tělíčka pak končí při hromadném svozu v kafilerních asanačních podnicích,“ říká ředitelka Krematoria zvířat Brno s. r. o. Kristýna Šromová.

Chovatelé zvířat většinou vědí, že mají ještě jiné možnosti, jak s mrtvým tělíčkem naložit. Jednou z nich je pohřbení na zvířecím hřbitově, nebo na vlastním pozemku, a to za dodržení veterinárních a hygienických předpisů. Tato poslední cesta a služba, kterou pro svého kamaráda udělají, je etická, ale v zimních měsících často velmi složitá, ne-li přímo nemožná.

„Plně chápeme určité předsudky plynoucí z náboženských důvodů, které někteří lidé mají při využití možnosti,  kterou nabízíme my. Tou je kremace, neboli zpopelnění v krematoriu zvířat,“ pokračuje Kristýna Šromová.

Jeden z klientů zmíněného brněnského krematoria zvířat napsal do pamětní knihy: „Je mnohem snazší celou nelehkou situaci lépe zvládnout, když vím, jaké mám možnosti, co vše ještě mohu udělat, a podle toho se sám rozhodnout.“

Krematorium zvířat v Brně je jediné zařízení svého druhu v České republice, zařízené v estetickém a příjemném duchu. Personál má plné pochopení a individuální přístup ke každému klientovi.

„Provádíme pouze individuální kremace zvířat. Lidé se k nám z pochopitelných důvodů neradi vracejí, ale o spokojenosti klientů s touto službou vypovídá pamětní kniha v krematoriu,“ podotkla paní ředitelka.

Více se o krematoriu zvířat dozvíte v letošním druhém čísle tištěného magazínu Funeral Quartal, které vyjde 24. června.

-pvd-


Obřadní místnost. Zdroj: Krematorium zvířat Brno s. r. o.
Rozptylová loučka. Zdroj: Krematorium zvířat Brno s. r. o.

QUARTAL MEDIA informuje

ÚKLID+ČIŠTĚNÍKromě čtvrtletníku FUNERAL QUARTAL, jehož vydávání bylo dočasně pozastaveno, vydává Vydavatelství MAC, spol. s r.o., redakce oborových časopisů QUARTAL MEDIA i magazín ÚKLID+ČIŠTĚNÍ, věnovaný problematice profesionálního úklidu a internetový magazín HOBBYSTRANKY.CZ, který na
svých stránkách přináší nejrůznější praktické informace, rady a zajímavosti z oblasti zájmových činností.

Zaregistrujte se a prohlížejte

Zaregistrujte se a využívejte nový, atraktivnější způsob prohlížení elektronické verze magazínu FUNERAL QUARTAL na našem webu.

Zajímavosti - Novinky

ROVNOVÁHA - nový zpravodaj z oblasti hospicové péče

APHPP vydává od dubna 2010 zpravodaj ROVNOVÁHA, který každé 2 měsíce přináší aktuální informace z hospiců v ČR a témata týkající se rozvoje hospicové paliativní péče. Zpravodaj vychází elektronicky, je ke stažení na www.asociacehospicu.cz

Pohřeb a jeho organizace

Vyšla nová verze brožurky Pohřeb a jeho organizace. Jedná se o rozšířené a aktualizované vydání úspěšné příručky pro pozůstalé, kterou vydalo MMR v květnu 2010.

 

FUNERALQ.CZ je internetový portál magazínu FUNERAL QUARTAL, který vychází jako čtvrtletník ve Vydavatelství MAC, spol. s r.o.,
redakce oborových časopisů QUARTAL MEDIA.

Adresa redakce: Na Spojce 968/7, 101 00 Praha 10 - Vršovice.

Tel. +420 226 218 862, fax: +420 226 218 865, e-mail: redakce@funeralq.cz, www.funeralq.cz