B2B MAGAZÍN OBORU POHŘEBNICTVÍ

Spolupracujeme

Hřbitovní zařízení neničí jen vandalové, ale taky padající stromy

Náhrobky poničené vandaly na židovském hřbitově v Kamenici nad Lipou. Zdroj: Policie ČR

Řádění vandalů zle poškodilo vloni v dubnu židovský hřbitov na Antonce, v místní části Kamenice nad Lipou na Pelhřimovsku. K úhoně tehdy přišlo hned třináct kamenných náhrobků. Opraveny byly o sedm měsíců později, v listopadu. Teď Karel Macháček, správce hřbitova, který je památkou ze 17. století, zaznamenal další škody. Tentokrát je ale způsobil pád stromu.

Silný vichr, který se přehnal Vysočinou, zlomil v půli jednu starou břízu. Ta vzápětí spadla na jeden z náhrobků, informoval server denik.cz.

Renovace zničeného pomníku je věcí Židovské obec v Praze, která hřbitov na Antonce spravuje.

Odstranění spadlé břízy je zase povinností kamenického městský úřadu. „Zlomený strom dojedeme zlikvidovat hned, jakmile budeme mít volnou plošinu,“ řekl zmíněnému serveru vedoucí odboru zařízení Městského úřadu v Kamenici nad Lipou Jaroslav Kubiska.

Kamenice nad Lipou vznikla počátkem 13. století jako osada při hradu. Od obnovení hradeb v roce 1702 nesla název Hrazená Kamenice. Přídomek nad Lipou dostala podle vzácnosti, kterou se pyšní už od roku 1248 – lípy tehdy vysazené v zámecké zahradě.

S využitím internetových zdrojů – pvdZnak Židovské obce v Praze, která zmíněný hřbitov spravuje. Zdroj: internet

QUARTAL MEDIA informuje

ÚKLID+ČIŠTĚNÍKromě čtvrtletníku FUNERAL QUARTAL, jehož vydávání bylo dočasně pozastaveno, vydává Vydavatelství MAC, spol. s r.o., redakce oborových časopisů QUARTAL MEDIA i magazín ÚKLID+ČIŠTĚNÍ, věnovaný problematice profesionálního úklidu a internetový magazín HOBBYSTRANKY.CZ, který na
svých stránkách přináší nejrůznější praktické informace, rady a zajímavosti z oblasti zájmových činností.

Zaregistrujte se a prohlížejte

Zaregistrujte se a využívejte nový, atraktivnější způsob prohlížení elektronické verze magazínu FUNERAL QUARTAL na našem webu.

Zajímavosti - Novinky

ROVNOVÁHA - nový zpravodaj z oblasti hospicové péče

APHPP vydává od dubna 2010 zpravodaj ROVNOVÁHA, který každé 2 měsíce přináší aktuální informace z hospiců v ČR a témata týkající se rozvoje hospicové paliativní péče. Zpravodaj vychází elektronicky, je ke stažení na www.asociacehospicu.cz

Pohřeb a jeho organizace

Vyšla nová verze brožurky Pohřeb a jeho organizace. Jedná se o rozšířené a aktualizované vydání úspěšné příručky pro pozůstalé, kterou vydalo MMR v květnu 2010.

 

FUNERALQ.CZ je internetový portál magazínu FUNERAL QUARTAL, který vychází jako čtvrtletník ve Vydavatelství MAC, spol. s r.o.,
redakce oborových časopisů QUARTAL MEDIA.

Adresa redakce: Na Spojce 968/7, 101 00 Praha 10 - Vršovice.

Tel. +420 226 218 862, fax: +420 226 218 865, e-mail: redakce@funeralq.cz, www.funeralq.cz